POWRÓT
01.03.2022

Stanowisko Spółki Harper Hygienics S.A. dotyczące działań wojennych na terenie Ukrainy

Zarząd Harper Hygienics S.A. wyraża głębokie zaniepokojenie działaniami wojennymi na terenie sąsiedniego państwa i opowiada się za natychmiastowym zaprzestaniem działań wojennych. Kategorycznie sprzeciwiamy się wojnie i przemocy wobec ludności cywilnej. Niedopuszczalna jest niesprowokowana agresja wymierzona w suwerenne państwo i jego ludność. Wyrażamy nasze pełne poparcie dla narodu Ukrainy w jego walce z agresją.


Obecnie Harper  zatrudnia ponad 70 obywateli Ukrainy, trzech z pięciu członków Rady Nadzorczej Spółki to obywatele Ukrainy. Oni i ich bliscy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, otrzymują wszelkie możliwe wsparcie i niezbędną pomoc.

Harper prowadzi akcję pomocy humanitarnej dla uchodźców z Ukrainy, dostarczając maski ochronne, środki dezynfekujące, chusteczki dezynfekujące, papier toaletowy i inne produkty.

Harper Hygienics S.A. nie dokonuje zakupu surowców, dostaw ani wyrobów gotowych pochodzących z Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi. Zatrzymane zostały  wszelkie działania zakupowe u dostawców surowców i produktów z tych krajów do momentu przywrócenia pokoju i bezpieczeństwa obywatelom Ukrainy.