Raport bieżący nr 9/2020
Data sporządzenia 2020-05-18

Skrócona nazwa emitenta

HARPER HYGIENICS S.A.

Temat

Produkty linii Cleanic Naturals z certyfikatami Global Organic Textile Standard (GOTS) od Ecocert i Vegan

Treść Raportu

Zarząd Harper Hygienics S.A. informuje o wprowadzeniu do drogerii Rossmann produktów linii Cleanic Naturals z certyfikatami Global Organic Textile Standard (GOTS) od Ecocert i Vegan w opakowaniach w pełni nadających się do recyklingu. „Z miesiąca na miesiąc nasza oferta naturalnych produktów ekologicznych we wszystkich kategoriach i we wszystkich kanałach dystrybucji będzie coraz większa i jesteśmy, jako producent, z tego dumni” - powiedział Andrzej Kowalski, Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu Harper Hygienics. S.A. Spółka stawia na proekologię na każdym etapie tworzenia produktu.

Zielona gospodarka i ekologiczne trendy konsumenckie są motorem zmian w portfolio Spółki w 2020 roku. Od ubiegłego roku Harper Hygienics skupia się na tworzeniu produktów w 100% naturalnych, wykonanych z biodegradowalnych włóknin, takich jak bawełna organiczna, bambus, celuloza, a także na opakowaniach przyjaznych dla środowiska: nadających się do recyklingu lub ulegające biodegradacji.

  • Cleanic to pierwsza polska marka w kategorii płatków z certyfikatem Ecocert i Vegan a to oznacza, że bawełna z której wytwarzamy nasze produkty pochodzi z certyfikowanych i kontrolowanych upraw, nie stosujących pestycydów i nawozów sztucznych. Nasze produkty nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.
  • Cleanic jest pierwszą polską marką w kategorii płatków z unikalnym, jednomateriałowym opakowaniem do recyklingu
  • Cleanic jako pierwsza polska marka ma w ofercie 100 % biodegradowalne patyczki z trzciny cukrowej z certyfikatem Ecocert i Vegan w papierowym pudełku z papierową pokrywką.


Podstawa prawna

Art. 56 ust 1 pkt 2 Ustawy o ofercie – informacje bieżące i okresowe


Informacja o podmiociePODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
 Data  Imię i Nazwisko  Stanowisko/Funkcja  Podpis
 2020-05-18 Dmitrij Kostojanskij Prezes Zarządu
 2020-05-18Sergejs Binkovskis Członek Zarządu
 2020-05-18 Andrzej Kowalski Członek Zarządu